Версiя для друку

4 СЕРПНЯ ВНЕСЕНО ПОДАННЯ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ НА ЗВІЛЬНЕННЯ СУДДІ ВАЛЕРІЯ ЧОРНОБУКА

4 СЕРПНЯ ВНЕСЕНО ПОДАННЯ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ НА ЗВІЛЬНЕННЯ СУДДІ ВАЛЕРІЯ ЧОРНОБУКА

Як повідомляє Прес-служба ВРЮ:  http://www.vru.gov.ua/news/1696, за результатами таємного голосування на засіданні Вищої Ради Юстиції було прийнято рішення про внесення подання до Верховної Ради України щодо звільнення Чорнобука Валерія Івановича з посади судді апеляційного суду Дніпропетровської області у зв’язку з порушенням присяги.

Підставою для прийняття рішення про звільнення судді Чорнобука В.І. стало рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 2 червня     2016 року № 1195/дп-16 про направлення рекомендації для вирішення питання про внесення подання щодо звільнення судді апеляційного суду Дніпропетровської області Чорнобука В.І. з підстав, передбачених пунктом 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України – порушення присяги.

Комісія дійшла висновку, що суддя Чорнобук В.І., публічно висловлюючись про результати так званого референдуму про статус Автономної Республіки Крим, заперечуючи значення присяги судді, закликаючи до вивчення російського законодавства, беручи участь в організації і реалізації заходів, спрямованих на здійснення судочинства на тимчасово окупованій території України за законами Російської Федерації, порушив присягу судді.

Підставою для відкриття дисциплінарної справи стосовно судді  Чорнобука В.І. стали звернення шеф-редактора програми «Люстратор 7.62» телеканалу «2+2» В. Сидоренка (ТОВ «Гравіс-Кіно») та Дніпропетровської обласної організації політичної партії «Демократичний альянс». У вказаних зверненнях заявники наголошували на порушенні суддею Чорнобуком В.І. присяги судді та посилалися на розміщені у мережі Інтернет звернення голови Апеляційного суду АРК Чорнобука В.І. із закликами щодо набуття суддями громадянства Російської Федерації, а також відеоролики з інтерв’ю судді Чорнобука В.І., в яких йшлося про здійснення судочинства згідно із законодавством Російської Федерації та організацію вивчення суддями російського законодавства.

Як зазначається в інформаційному повідомленні ВРЮ, в одному з відеоматеріалів, досліджених ВККС, на запитання журналістів щодо ставлення суддів до обов’язку здійснення правосуддя за законодавством Російської Федерації голова Апеляційного суду Автономної Республіки Крим        Чорнобук В.І. зауважив, зокрема (мовою оригіналу): «…Мы принимали присягу не президенту, мы принимали присягу не народу, мы принимали присягу, присягу судьи, она так называется. Поэтому ни один судья, который решил остаться работать судьей в апелляционном суде, в местных судах Республики Крым, не нарушает присягу судьи Украины».

У ході дисциплінарного провадження було встановлено, що твердження судді Чорнобука В.І. щодо відсторонення його від посади голови Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, здійснення ним певних дій під примусом та в силу загрози через професійну діяльність не підтверджуються жодними доказами, суперечать встановленим обставинам та спростовуються поясненнями інших осіб.

Вci новини
Перейти на початок