Версiя для друку

Дипломатичний корпус знайомиться з перебігом судової реформи в Україні

Дипломатичний корпус знайомиться з перебігом судової  реформи в Україні

19 та 20 березня 2018 року у Відні відбувається інформаційний захід для дипломатичного корпусу «Справедливе правосуддя для всіх: надання поштовху процесу радикальних змін в українському судівництві/Fair justice for all: providing impetus radical changes in Ukraine’s judiciary».

До складу української делегації увійшли Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та член палати з питань добору і публічної служби суддів Комісії Андрій Козлов.

Програмою візиту передбачено участь представників України у панельній дискусії щодо загального стану судової реформи в Україні, викликів та перспектив створення антикорупційного суду та двосторонні зустрічі з делегаціями країн – учасниць  ОБСЄ.

Cпікери Комісії поінформували іноземних партнерів щодо перебігу судової реформи. Зокрема, поділилися досвідом проведення першого незалежного і публічного конкурсу до Верховного Суду та розповіли про кваліфікаційне оцінювання всього суддівського корпусу України.

«Україна зробила непересічний внесок у європейський досвід проведення публічних конкурсів на суддівські посади. Нам довелось з нуля розробити власну методологію всіх етапів таким чином, щоб вони водночас відповідали європейським стандартам, а також враховували національну специфіку, що вбачає прагнення до тотальної публічності. Інновацією стало запровадження на законодавчому рівні консультативного органу з представників громадськості, робота якого ще потребує гармонізації із нормами, прийнятими у світі та у висновках міжнародних експертів. Втім, процедура конкурсу, апробована під час добору суддів до Верховного Суду, довела свою результативність. Тепер вона буде екстрапольована на всі інші процедури, що проводить Комісія у рамках судової реформи», – зазначив Голова ВККСУ Сергій Козьяков. 

Присутні під час заходу новообрані судді Верховного Суду представили роботу суду за напрямами роботи Великої Палати, Касаційного господарського суду щодо захисту прав інвесторів та Касаційного адміністративного суду щодо захисту прав людини.

«Моєю особистою метою є впровадження стандартів прав людини в практику Верховного Суду», – зазначила під час виступу Тетяна Анцупова, доктор права й одна зі 115 суддів нового Верховного Суду.

Робочий візит української делегації до Відня організовано за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Довідково:

Координатор проектів ОБСЄ в Україні здійснює планування, нагляд за виконанням проектів ОБСЄ, які надають допомогу Україні у посиленні її безпеки та вдосконаленні законодавства, інститутів і практики відповідно до стандартів демократії. Метою цієї діяльності є підтримка зусиль країни, спрямованих на те, аби її закони, структури та процеси відповідали вимогам і ознакам сучасної демократичної держави, створювали безпечніше середовище для її громадян. Посол Вайдотас Верба з Литви є Координатором проектів ОБСЄ в Україні з 01 вересня 2014 року.

 

Вci новини
Перейти на початок