Версiя для друку

Досвід ВККСУ може стати у нагоді Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів

Досвід ВККСУ може стати у нагоді Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів

4 серпня 2017 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України  пройшла робоча зустріч членів Комісії з місією міжнародних експертів Ради Європи: Джоном  Пірсоном, головою прокуратури  провінції Нової Шотландії, Канада, та Йоргеном Стіном Соренсеном, Уповноваженим з прав людини Данії, представником Данії в Європейській комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

Від ВККСУ у зустрічі взяли участь Голова Комісії Сергій Козьяков, секретар кваліфікаційної палати Станіслав Щотка, член кваліфікаційної палати Андрій Василенко.

Метою зустрічі став обмін досвідом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з експертами Ради Європи, які допомагають налагодити роботу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Зокрема, члени ВККСУ розповіли, як успішно побудувати робочий процес у колегіальному органі таким чином, щоб він зміг справлятися з необхідним навантаженням, зокрема, в умовах кризового менеджменту, а також дали низку практичних порад щодо структури секретаріату, особливостей роботи та зберігання великої кількісті паперових документів, взаємодії Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з іншими державними органами.

Експерти з Канади та Данії подякували за цінні поради та привітали Комісію з успішним завершенням конкурсу до Верховного Суду. Вони відзначили безпрецедентну відкритість його процедур, зазначивши, що у них, як і у більшості європейських країн, процес призначення суддів, і до Верховного Суду, є майже конфіденційним.

Сторони домовилися, що ВККСУ буде ділитися своїм досвідом для налагодження ефективної роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів у форматі таких зустрічей і надалі.

Вci новини
Перейти на початок