Версiя для друку

Досвідом добору та оцінюванням українських суддів поділились у Литві

Досвідом добору та оцінюванням українських суддів поділились у Литві

5–8 вересня 2018 року заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка та головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва секретаріату ВККСУ Денис Кузнєцов беруть участь в юридичному форумі, який відбувається в Литовській Республіці.

У місті Молетай делегації представників судової влади та фахівці у галузі права з України, Грузії та Литви обговорюють та визначають проблемні аспекти функціонування судових систем та інших інституцій, тісно пов’язаних із діяльністю судових органів.

У своєму виступі Станіслав Щотка зробив акцент на процедурах добору та кваліфікаційного оцінювання суддів в Україні.

«Україна зробила великий крок вперед. У відповідь на запит громадськості було розроблено та застосовано нові, чітко врегульовані процедури оцінювання суддів та кандидатів на посади суддів. Ці процедури набули відкритості і дають можливість кожному громадянину побачити обє’ктивний портрет кожного судді під час екстраординарної процедури оцінювання на відповідність займаній посаді», – наголосив під час доповіді заступник голови Комісії.

Він також додав, що в Україні призначено кваліфікаційне оцінювання стосовно 5157 суддів місцевих та апеляційних судів. «З них 4736 суддів з’явилися для складення іспиту в процедурі оцінювання, а 2261 суддя пройшов психологічне тестування, яке, до слова, застосовується лише у чотирьох країнах світу. З різних причин з оцінюванням не справились 259 суддів. Вони підлягають звільненню або вже звільнені. Щодо 1376 суддів процедура квалікаційного оцінювання є завершеною. При цьому 131 суддя за його результатами не підтвердив відповідності займаній посаді, а ще 128 суддів було звільнено з різних підстав», – додав Станіслав Щотка.

Темами дискусій також стали роль органів суддівського врядування у забезпеченні незалежності суддів, дисциплінарна практика щодо суддів, зміцнення співпраці органів судової влади з іншими державними установами у сфері захисту прав людини, розбудова громадської довіри до суддів.

Учасники форуму переконані, що напрями співробітництва та план дій, які розглядались у межах заходу, є надзвичайно важливими для подальшої співпраці судових установ усіх держав-учасниць і здійснення судової реформи в Україні.

Юридичний форум проводиться в межах проекту «Допомога Грузії та Україні у здійсненні правових реформ».

Вci новини
Перейти на початок