Версiя для друку

Голова Комісії провів нараду щодо скасування рішень Комісії про переведення суддів Дніпровського району м. Херсона

Голова Комісії провів нараду щодо скасування рішень Комісії про переведення суддів Дніпровського району м. Херсона

Голова Комісії Сергій Козьяков провів робочу нараду за участі заступника директора департаменту з питань суддівської кар’єри секретаріату Комісії Оксани Назарової та заступника начальника управління – начальника відділу правової та нормотворчої роботи юридичного управління секретаріату Комісії Олени Рудень стосовно наслідків постановлення Вищим адміністративним судом України рішень щодо скасування рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про надання рекомендацій на переведення суддів Дніпровського району м. Херсона до інших судів без конкурсу у зв’язку з його ліквідацією.

Під час наради Сергій Козьяков звернув увагу учасників на протилежну практику ВАСУ у справах однакового змісту: в перших двох справах ВАСУ підтримав рішення Комісії та відмовив позивачу у задоволенні позовних вимог. У третьому і четвертому рішеннях ВАСУ навпаки задовольнив вимоги позивача та скасував рішення Комісії. Голова Комісії наголосив, що Комісія завжди поважала рішення ВАСУ, постановлені за результатами оскаржень рішень Комісії.

Оскільки саме в останніх двох рішеннях ВАСУ вважає, що Комісія не має повноважень щодо переведення суддів Дніпровського районного суду
м. Херсона Іванищука А.А. та Рябової О.Д., Голова Комісії доручив департаменту з питань суддівської кар’єри секретаріату Комісії підготувати пропозиції щодо припинення всіх розпочатих процедур, результатом яких мали б стати рекомендації Президенту України про переведення без конкурсу суддів із зони АТО та тих суддів, які бажають перевестися в Херсонський міський суд тощо.

Голова Комісії також доручив юридичному управлінню та департаменту з питань суддівської кар’єри секретаріату Комісії підготувати пропозиції щодо скасування Положення про переведення судді до іншого суду того самого рівня у випадку реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду на одному з перших засідань у вересні.

Сергій Козьяков проінформував учасників робочої наради про лист, отриманий від судді Дніпровського районного суду м. Херсона Іванищука А.А. У листі суддя звернувся до Комісії з пропозицією відкликати рішення Комісії та подання Президентові України про його переведення до Очаківського міськрайнного суду Миколаївської області. Голова Комісії доручив підготувати відповідь про неможливість виконати його пропозицію, оскільки рішення ВАСУ наголошує на повній відсутності повноважень Комісія щодо всіх процедур переведення до іншого суду без конкурсу. А отже, Комісія не може відкликати жодних документів, які стосуються Іванищука Андрія Анатолійовича

Вci новини
Перейти на початок