Версiя для друку

Голова Комісії провів робочу зустріч з експертом Програми USAID «Нове правосуддя»

Голова Комісії провів робочу зустріч з експертом Програми USAID «Нове правосуддя»

19 червня 2017 року Голова Комісії Сергій Козьяков за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» провів робочу зустріч з експертом з питань конституційної реформи та оцінки корупційних ризиків пані Вікторією Дженет, заступником керівника Програми Наталією Петровою та радником з правових питань Програми Мирославою Воронцовою.

Під час зустрічі пані Дженет повідомила присутнім, що з метою моніторингу потенційних та існуючих корупційних ризиків у секторі юстиції в Україні вона аналізує українське законодавство у сфері протидії корупції, судоустрою та статусу суддів, а саме розглядає зміни до Конституції України в частині правосуддя, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Закону України «Про запобігання корупції», Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», відповідних положень Цивільного і Кримінального кодексів, ЦПК, КПК та кодексу України про адміністративні правопорушення, а також низки підзаконних актів, затверджених органами судової влади та Національним агентством з питань запобігання корупції.

Сторони обговорили актуальне законодавство у сфері запобігання та протидії корупції в частині правосуддя, а також можливі способи його удосконалення.

Також Голова Комісії розповів про зміни, які відбулися у роботі Комісії в результаті конституційної реформи, наголосивши на безпрецедентному рівні відкритості та прозорості робочих процедур.

Сергій Козьяков звернув увагу представників Програми, що після конституційних змін обрання суддів на посади проходить лише шляхом проведення конкурсу. Зокрема, наразі триває завершальна стадія конкурсу на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду – пленарні засідання Комісії з розгляду питань стосовно кандидатів до Верховного Суду, щодо яких оголошено перерву у зв’язку з наданням Громадською радою доброчесності висновків про їх невідповідність критеріям професійної етики та доброчесності. Крім того, Голова Комісії наголосив, що вперше в Україні Комісією організовано пряму трансляцію співбесід на офіційному youtube-каналі Комісії для необмеженого кола спостерігачів, оприлюднено досьє кандидатів, а також створено та залучено до участі в адміністративних процедурах Громадську раду доброчесності.

Вci новини
Перейти на початок