Версiя для друку

Голова Комісії Сергій Козьяков взяв участь у міжнародному судово-правовому форумі

Голова Комісії Сергій Козьяков взяв участь у міжнародному судово-правовому форумі

14 червня 2017 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков взяв участь у міжнародному судово-правовому форумі, який проводиться вже п’ятий рік поспіль.

На заході, зокрема, обговорювалися зміни та новації, які відбулися у сфері правосуддя в контексті судової реформи. Сергій Козьяков розповів про набутий досвід Комісії у проведенні конкурсу до Верховного Суду. Процес формування суддівського корпусу в найвищій судовій інстанції відбувається за новими принципами та стандартами.

Голова Комісії нагадав, що вперше в історії незалежної України оголошено відкритий конкурс до Верховного Суду, а участь у ньому змогли взяти судді, адвокати і науковці. Можливість увійти до когорти суддів найвищої судової інстанції отримали і представники всіх судових ланок.

Як зазначив Сергій Козьяков, розпочинаючи конкурс до Верховного Суду, Комісія проаналізувала подібний досвід 45 країн і має з чим порівнювати. Ніде у світі не відбуваються співбесіди з кандидатами у відкритому режимі з прямою трансляцією в мережі Інтернет. Також участь у процедурах конкурсу бере і громадськість, а саме Громадська рада доброчесності, що також є новацією.

На думку Голови Комісії, певні напрацювання конкурсу до Верховного Суду варто застосувати і в адвокатурі. Зокрема, необхідно звернути увагу на психологічне тестування кандидатів.

Насамкінець Сергій Козьяков відзначив важливість Висновку Ради Європи щодо Регламенту Громадської ради доброчесності. На його переконання, проведений аналіз внесе зміни у подальшу роботу ГРД, а отже, і спільну роботу з Комісією. Він наголосив на необхідності однакового розуміння процедур конкурсу задля стабілізації психологічної ситуації.

Вci новини
Перейти на початок