Версiя для друку

Голова Комісії взяв участь у семінарі ОБСЄ з людського виміру-2016 «Сприяння ефективним та цілісним системам правосуддя: забезпечення незалежності та якості судової системи»

Голова Комісії взяв участь у семінарі ОБСЄ з людського виміру-2016 «Сприяння ефективним та цілісним системам правосуддя: забезпечення незалежності та якості судової системи»

21-23 листопада 2016 року у місті Варшава, Республіка Польща, відбувся семінар ОБСЄ з людського виміру-2016 на тему: «Сприяння ефективним та цілісним системам правосуддя: забезпечення незалежності та якості судової системи».

Вищу кваліфікаційну комісію суддів України на заході представляв Голова Комісії Сергій Козьяков.

Основною темою доповіді Сергія Козьякова стало інформування учасників семінару щодо ходу реалізації судової реформи в Україні у розрізі конституційних змін у частині правосуддя та нової редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Зокрема, Голова Комісії розповів учасникам заходу про загальні зміни, що відбулися у судовій системі України в рамках запровадження другого етапу судової реформи, та більш детально зупинився на нових повноваженнях Комісії у світлі зазначених законодавчих змін.

Стосовно нових повноважень Сергій Козьяков поінформував учасників про результати процесу підготовки Комісії до конкурсу з призначення суддів нового Верховного Суду. Він також детально розповів про етапи, які має пройти кандидат на посаду судді до Верховного Суду у процесі конкурсу.

Окрему увагу Голова Комісії приділив створенню Громадської ради доброчесності, що стало іще однією новелою в рамках конституційних змін. Сергій Козьяков відмітив надзвичайно важливу роль новоствореного органу, зазначивши, що головною метою роботи Громадської ради доброчесності є сприяння Вищій кваліфікаційній комісії у встановленні відповідності кандидата на посаду судді критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Зазначимо, що цьогорічний семінар покликаний стати платформою для обміну передовим досвідом між країнами-учасницями у питаннях забезпечення якісного функціонування судової системи, її цілісності та незалежності. Він також створив можливість для країн-членів ОБСЄ обговорити найбільш гострі проблеми, що часто виникають у процесі реалізації судової реформи щодо збереження балансу між відповідальністю судді та його незалежністю під час здійснення правосуддя.

Такі диспути мають стати основою при розробленні рекомендацій для подальшої роботи ОБСЄ у зазначеній сфері, зокрема стосовно надання необхідної підтримки країнам-членам організації з метою успішної реалізації ними судової реформи.

Вci новини
Перейти на початок