Версiя для друку

Голова Комісії взяв участь в експертному обговоренні «Спеціалізований антикорупційний суд: найкращі світові практики та перспективи створення в Україні»

Голова Комісії взяв участь в експертному обговоренні «Спеціалізований антикорупційний суд: найкращі світові практики та перспективи створення в Україні»

16 червня 2017 року Голова Комісії Сергій Козьяков взяв участь в експертному обговоренні «Спеціалізований антикорупційний суд: найкращі світові практики та перспективи створення в Україні».

Захід відбувся в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».

Метою заходу стало ознайомлення учасників зі світовим досвідом у створенні і функціонуванні антикорупційних судів та статусу їх суддів, обговорення причин, які обумовлюють потребу заснування спеціалізованих антикорупційних судів та можливі моделі їхньої організації, а також ознайомлення з поточним станом ініціатив щодо створення антикорупційного суду в Україні.

Сергій Козьяков нагадав присутнім, що процес формування суддівського корпусу в найвищій судовій інстанції відбувається за новими міжнародними принципами та стандартами, адже було проаналізовано подібний досвід 45 країн.

Голова Комісії наголосив, що наразі конкурс до Верховного Суду перебуває на вирішальному етапі завершення. Отриманий досвід, за певних умов, можливо буде застосувати і у проведенні конкурсу до антикорупційного суду, використовуючи, зокрема, напрацювання щодо психологічних тестувань кандидатів.

Насамкінець Сергій Козьяков закликав учасників експертного обговорення не політизувати процес навколо створення нового Спеціалізованого антикорупційного суду та відзначив колосальну роль держави і громадськості у цьому процесі. «Комісія готова долучитися до участі і допомагати у межах своєї компетенції у розробці Закону України «Про антикорупційний суд», – зазначив очільник Комісії.

У заході також взяли участь Секретар Ради судової реформи при Президенті України, Керівник Головного Департаменту з питань правової політики Адміністрації Президента України Костянтин Красовський, народний депутат України, Голова Комітету з питань запобігання та протидії корупції Верховної Ради України Єгор Соболєв, заступник Голови Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич, Директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Сюзан Фрітц, Голова Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) Ека Ткешелашвілі, національний експерт, Координатор Проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков, к.ю.н., адвокат, незалежний експерт Маркіян Галабала, експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська, а також інші вітчизняні та міжнародні експерти, представники донорської спільноти.   

Довідково:

Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) працює в Україні з жовтня 2016 року.

Мета програми – надання підтримки судовій владі, уряду, парламенту, громадянському суспільству та народу України у здійсненні судової реформи з урахуванням конституційних змін 2016 року та Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на                    2015–2020 роки.

Вказана Програма ґрунтується на здобутках попередніх Проектів USAID «Україна: верховенство права» й «Справедливе правосуддя» та використовує їх досягнення для координації тіс

Вci новини
Перейти на початок