Версiя для друку

Голова Комісії зустрівся з представниками Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»

Голова Комісії зустрівся з представниками Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»

15 листопада 2016 року Сергій Козьяков, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, провів робочу зустріч з Драгомиром Йордановим, експертом Проекту з питань навчання та підвищення кваліфікації суддів, директором Національного інституту Болгарії (2011–2016 роки), колишнім Міністром юстиції Болгарії, та представниками Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».  

Під час зустрічі Голова Комісії звернув увагу болгарського експерта на останні законодавчі зміни у системі судоустрою, окремо наголосив на прозорості та публічності реалізації повноважень Комісії, особливо у частині проведення кваліфікаційного оцінювання суддів.

Сергій Козьяков повідомив про створення Громадської ради доброчесності, метою якої згідно зі статтею 87 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» є сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Сторони обговорили питання, пов’язані з механізмом та процедурою проведення конкурсу на посаду судді Верховного Суду, майбутнім навчанням новообраних суддів, яке орієнтовно має відбутися у березні-квітні 2017 року. Наголосили, що навчання має містити передові наукові розробки з урахуванням профільних знань, міжнародного досвіду, особливостей спеціалізацій палат Верховного Суду та відповідних категорій претендентів – суддів, науковців та адвокатів. Програма навчання буде інтерактивною та надзвичайно інтенсивною.

Вci новини
Перейти на початок