Версiя для друку

Керівництво Комісії взяло участь у засіданні Панелі країн Східного Партнерства з питань верховенства права

Керівництво Комісії взяло участь у засіданні Панелі країн Східного Партнерства з питань верховенства права

4-6 жовтня 2017 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, а також в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк із робочим візитом перебувають у Брюсселі.

Програмою візиту передбачено участь української делегації у засіданні країн Східного Партнерства, круглому столі та зустрічах, де основною темою розмови буде реалізація судової реформи в Україні.

Сьогодні Сергій Козьяков та Станіслав Щотка взяли участь у другому засіданні Панелі країн Східного Партнерства з питань верховенства права. У тематичній платформі «Східне Партнерство» № 1 «Демократія, належне врядування та стабільність» йшлося про судові реформи у європейських країнах.

Голова Комісії розповів про процедури конкурсу до Верховного Суду, а також набутий досвід ВККСУ у проведенні першого в історії України конкурсу на найвищі суддівські посади.

Під час засідання обговорювалися питання добору суддів у різних країнах, а також проведення письмових іспитів та початкову підготовку.

Сергій Козьяков не оминув увагою і наступні важливі кроки в реформуванні судової системи, зокрема найближчі плани в діяльності Комісії. Він зазначив, що в Україні розпочався добір кандидатів на посади суддів місцевих судів. Більше п’яти тисяч осіб звернулися до Комісії з бажанням взяти участь у доборі. Уже 31 жовтня 2017 року ті, кого допустили до участі в доборі, в межах відбіркового іспиту складатимуть анонімні тестування для перевірки рівня загальних теоретичних знань у сфері права та рівня володіння державною мовою.

Очільник ВККСУ поінформував делегації країн, що в Україні невдовзі буде створено Вищий суд з питань інтелектуальної власності. Комісія уже оголосила конкурс на зайняття 21 вакантної посади судді зазначеного суду.

У наступних сесіях засідання не оминули питання підзвітності та ефективності функціонування судової системи. Учасники засідання обговорили прийняття ефективних дисциплінарних правил та кодексів етики відповідно до європейських стандартів для суддів та прокурорів, а також особливості механізму подання скарг, доступного громадськості.

Важливою темою стали дисциплінарні провадження щодо суддів та справи проти корупції на найвищому рівні, збільшення рівня громадського сприйняття незалежності, неупередженості, цілісності та підзвітності судової влади.

Візит української делегації до Брюсселя відбувається за підтримки Європейської Комісії.

Вci новини
Перейти на початок