Версiя для друку

Міжнародні експерти презентували висновки щодо відповідності європейським стандартам регуляторних актів Комісії

Міжнародні експерти презентували висновки щодо відповідності європейським стандартам регуляторних актів Комісії

17 вересня 2015 року в Комісії відбувся круглий стіл «Європейські стандарти та регуляторні акти Вищої кваліфікаційної комісії суддів України стосовно суддівського досьє та кваліфікаційного оцінювання суддів».

Під час заходу відбулася презентація та обговорення попередніх висновків експерта Ради Європи Герхарда Райснера та міжнародного експерта ОБСЄ Гар Їн Анг щодо відповідності європейським стандартам регуляторних актів Комісії стосовно суддівського досьє, кваліфікаційного оцінювання суддів та окремих положень Регламенту.

У роботі круглого столу взяли участь заступник Голови Комісії Микола Патрюк, члени Комісії Михайло Макарчук та Тетяна Весельська, керівник секретаріату Комісії Олена Пономаренко, Голова Відділу з реформ правосуддя Департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данегян, міжнародний експерт Ради Європи Павол Жилінчік, менеджер Проекту Ради Європи Андрій Кавакін, Голова Відділу Верховенства права Департаменту Демократизації ОБСЄ Тіна Гьюіс, а також інспектори та співробітники секретаріату Комісії, національні експерти.

Темами для обговорення обрали ведення суддівського досьє, інформацію, яка повинна туди включатись, а також організацію та проведення кваліфікаційного оцінювання суддів.

Як зазначили міжнародні експерти, вони уважно стежать за перебігом судової реформи в Україні і готові надавати експертну підтримку Комісії щодо практичних аспектів виконання нових положень закону «Про забезпечення права на справедливий суд», які стосуються питань ведення суддівського досьє та організації кваліфікаційного оцінювання суддів.

Експерти наголосили на тому, що критерії і методи оцінювання мають бути відомі суддям та узгоджені з Радою суддів України. Після їх узгодження судді в жодному разі не повинні ігнорувати процес оцінювання.

Г. Райснер схвально оцінив доопрацьоване Комісією Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання судді. Він також погодився з Гар Їн Анг, що у питаннях ведення суддівського досьє важливо обмежити доступ і захистити дані про суддю.

Круглий стіл було організовано спільно Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Організацією безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та проектом Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні».

Вci новини
Перейти на початок