Версiя для друку

Міжнародні спостерігачі продовжують моніторити проведення співбесід із кандидатами до Верховного Суду

Міжнародні спостерігачі продовжують моніторити проведення співбесід із кандидатами до Верховного Суду

У Вищій кваліфікаційній комісії суддів України тривають співбесіди з кандидатами на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. Окрім журналістів за трансляціями у спеціально обладнаному приміщенні Комісії спостерігають представники громадських організацій, міжнародних проектів та посольств різних країн.

Зокрема, впродовж останніх днів Комісію відвідали Старший радник Консультативної місії Європейського Союзу з питань судової системи Джон Каббон, співробітник відділу політики Посольства Німеччини в Україні Олександр Ковальчук, представник відділу політики Посольства Великої Британії в Україні Олена Коростишевська.

Як зазначив Джон Каббон, формування Верховного Суду в новому складі – це надзвичайно важлива складова судової реформи в Україні.

«Співбесіди, які зараз проводяться, дадуть характеристику кандидатів до ВС, і це знання потрібне для розуміння процесу. Я прийшов, аби особисто відчути, як відбуваються співбесіди. Багато про них читав, чув від інших людей, але побачити усе на власні очі набагато краще. Цілком очевидно, що це вперше в Україні оголошено відкритий і прозорий конкурс на посади суддів Верховного Суду. Усіх кандидатів дуже ретельно перевіряють», – підкреслив Джон Каббон.

Нагадаємо, що до етапу співбесід було допущено 382 кандидати. Станом на 16 травня 2017 року 240 осіб уже пройшли співбесіди.

Вci новини
Перейти на початок