Версiя для друку

Новопризначений член Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Сергій Козьяков взяв участь у 30-му ювілейному пленарному засіданні CEPEJ

Новопризначений член Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Сергій Козьяков взяв участь у 30-му ювілейному пленарному засіданні CEPEJ

27 червня 2018 року у Страсбурзі, Франція, розпочалося 30-те ювілейне пленарне засідання Європейської комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ). Україну на заході представляє Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

У червні 2018 року Сергія Козьякова призначено членом CEPEJ від України. Віднині він представлятиме судову владу України на пленарних засіданнях Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ), які проводяться два рази на рік, з метою висвітлення останніх подій та вітчизняних законодавчих змін у сфері правосуддя.

Основною темою 30-го ювілейного пленарного засідання організації стало обговорення штучного інтелекту як засобу забезпечення ефективності та якості правосуддя, зокрема ролі штучного інтелекту у процесі прийняття рішень суддею.

Учасників заходу привітали заступник Генерального секретаря Ради Європи Габріелла Баттаіні-Драгоні та Президент CEPEJ Георг Става, які, серед іншого, наголосили на важливості діяльності CEPEJ в системі європейського правосуддя.

Представники делегацій держав-членів Ради Європи поінформувати CEPEJ про останні значущі зміни у сфері судочинства, які відбулися протягом року в їх країнах.

Також учасники обговорили програми співробітництва CEPEJ, зауваження CEPEJ до Рекомендації 2121 (2018) Парламентської асамблеї Ради Європи щодо розроблення Європейської конвенції про професію адвоката, співпрацю CEPEJ з іншими установами Ради Європи та Європейським Союзом.

Окрему увагу було приділено доповіді Генерального секретаря Ради Європи «Стан демократії, прав людини та верховенства права в Європі», у якій, зокрема, надано високу оцінку процедурі конкурсу на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду в Україні.

Також програмою візиту передбачено обговорення проекту звіту щодо оцінки європейських судових систем за 2016–2018 роки. У вересні 2018 року буде опубліковано фінальний звіт за результатами цієї роботи.

Виконувачем обов’язків національного кореспондента CEPEJ від України є головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Юлія Ткаченко, яка забезпечує зв’язок та координує підготовку звіту з оцінки систем правосуддя у державах-членах Ради Європи.

Довідково:

Європейську комісію з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) засновано 18 вересня 2002 року відповідно до Резолюції (2002) 12 Комітету Міністрів Ради Європи. Це експертна організація з питань ефективності функціонування юстиції в державах-членах Ради Європи. До складу CEPEJ входять 47 держав-членів Ради Європи. Метою роботи CEPEJ є підвищення ефективності судових органів держав, а також створення більш ефективних правових документів, що приймаються Радою Європи.

Вона є ініціатором багатьох досліджень в цій галузі, зокрема порівняльного характеру, готує проекти рекомендацій, спрямовані на ідентифікацію можливостей і сприяння застосуванню різноманітних інструментів з метою поєднання двох ключових принципів правосуддя: справедливості та ефективності.

Вci новини
Перейти на початок