Версiя для друку

Перша тисяча суддів завершила складати кваліфікаційні іспити – п’ятеро не склали

Перша тисяча суддів завершила складати кваліфікаційні іспити –  п’ятеро не склали

15 березня 2018 року перша група суддів місцевих та апеляційних судів загальною кількістю 988 осіб завершила складати іспит під час кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді. Комісія вже визначила результати іспиту стосовно 332 суддів п’ятеро його не склали, на інших чекають співбесіди.

Кваліфоцінювання в рамках судової реформи є обов’язковим для всіх 5700 суддів місцевих та апеляційних судів країни. За результатами визначається здатність судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

«Вперше всі судді проходять оцінювання за комплексними критеріями: професійна, особиста та соціальна компетентність, доброчесність і професійна етика. Таким чином, відбувається  кадрове  перезавантаження судової гілки влади, оскільки відмова від оцінювання або неуспішне його проходження є причиною для звільнення судді, – зазначив Голова Комісії Сергій Козьяков і додав: – За такими ж критеріями були відібрані судді до нового Верховного Суду.

Відбувається оцінювання шляхом складення суддею дворівневого іспиту – анонімного тестування на знання права та практичного завдання на вміння писати логічні та вмотивовані судові рішення. Окрім того, в межах цієї процедури досліджуються суддівські досьє та судді проходять співбесіди із членами Комісії.

Іспити для першої групи суддів тривали з 14 лютого по 15 березня і за цей час їх склали 942 із 988 суддів, 402 – з місцевих судів, 540 – з апеляційних.

Серед суддів місцевих судів іспит складали:

- 291 суддя загальних судів;

- 55 суддів господарських судів;

- 56 суддів окружних адміністративних судів.

Серед суддів апеляційних судів:

- 392 судді загальних судів;

- 35 суддів господарських судів;

- 113 суддів адміністративних судів.

46 суддів, які не з’явились на іспит із поважних причин, складатимуть його пізніше.

Комісія вже визначила результати іспиту стосовно 332 суддів. Серед них п’ятеро іспит не склали (один суддя апеляційного господарського суду та чотири – апеляційних судів), всі інші допущені до наступних етапів оцінювання – співбесід та дослідження суддівських досьє, які розпочнуться 23 березня. Для успішного проходження оцінювання суддя має набрати 2/3 від 1000 балів.

Наступна група із 1790 суддів  розпочала складати іспити 22 лютого 2018 року. Раніше кваліфікаційне оцінювання вже пройшли 500 суддів, а отже, зараз його мають пройти ще 5200 суддів із всієї України. Комісія планує завершити перевірку всіх суддів до кінця цього року.  

Всі громадяни, які мають фактичну інформацію щодо доброчесності та етики суддів свого населеного пункту, можуть сприяти оцінюванню і надавати її до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Громадської ради доброчесності.

Вci новини
Перейти на початок