Версiя для друку

Представники іноземних установ і міжнародних проектів спостерігають за співбесідами з кандидатами до Верховного Суду

Представники іноземних установ і міжнародних проектів спостерігають за співбесідами з кандидатами до Верховного Суду

21 квітня 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала завершальний етап конкурсу на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду – проведення співбесід з кандидатами. 

З метою забезпечення принципу прозорості конкурсу Комісією організовано пряму трансляцію на офіційний Youtube канал та виділено спеціально обладнане приміщення (в самій установі), де усі заінтересовані особи  можуть спостерігати за проведенням співбесід з кандидатами на посади суддів Верховного Суду. 

Крім журналістів поспостерігати за процесом співбесід у Комісії висловили бажання також представники іноземних дипломатичних місій та проектів міжнародної технічної допомоги.

Зокрема, у перші три дні за співбесідами спостерігали представники Посольств Японії та Німеччини в Україні, а також Проектів Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя».

Постійний заступник Посла Посольства Німеччини в Україні Вольфґанґ Біндзайль підтримав кроки, зроблені Комісією для забезпечення принципу гласності та прозорості своїх процедур. 

«Цей конкурс є фундаментальною подією, що надзвичайно важлива для всього українського суспільства. Я вважаю, що у таких процедурах важливо забезпечити максимальний рівень прозорості. Хочу відзначити, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України зробила дійсно великий крок у цьому напрямі. Я переконаний у користі залучення до цього процесу експертів та громадськості, які мають можливість слідкувати за співбесідами через мережу Інтернет», – зауважив дипломат.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України висловлює вдячність представникам міжнародного співтовариства в Україні за проявлений інтерес до процесу співбесід з кандидатами до Верховного Суду і конкурсу в цілому. Комісія запрошує представників міжнародний організацій, проектів та іноземних установ і надалі продовжувати моніторинг зазначеного процесу та відкрита до коментарів з метою подальшого вдосконалення процедур конкурсу.

Вci новини
Перейти на початок