Версiя для друку

Представники Комісії взяли участь у круглому столі «Врегулювання конфлікту інтересів у судовій владі»

Представники Комісії взяли участь у круглому столі   «Врегулювання конфлікту інтересів у судовій владі»

26 травня 2017 у Національній академії наук України за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» відбувся круглий стіл, присвячений врегулюванню конфліктів інтересів у судовій владі.

Від Комісії у заході взяли участь Голова Комісії Сергій Козьяков, Секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка, заступник керівника секретаріату Комісії Олександр Биструшкін та заступник директора департаменту - начальник відділу статистично-аналітичної роботи департаменту суддівської кар'єри секретаріату Комісії Олег Рибчук.

Під час зустрічі було презентовано та обговорено проміжний проект звіту «Врегулювання конфлікту інтересів у судовій владі України», підготовлений і представлений учасникам заходу доктором Тільманом Хоппе, європейським експертом з питань запобігання та протидії корупції Програми USAID «Нове правосуддя», на основі глибокого аналізу відповідного українського законодавства.

Перед учасниками заходу виступив Томас Г. Спіді Райс, професор практики школи імені Вашингтону та Лі, школи права Sydney Lewis Hall із презентацією «Попередні приклади із досвіду врегулювання конфлікту інтересів у Верховному Суді США, апеляційних судах і Європейському суді з прав людини».

Жозе Мануель Дуро Матеус Кардозо, суддя Апеляційного суду судового округу Лісабон, колишній керівник кабінету Віце-президента та член Вищої ради суддів Португалії, поділився з присутніми на зустрічі досвідом Португалії у врегулюванні конфлікту інтересів у секторі правосуддя.

Виконавчий директор Комісії з питань суддівської поведінки штату Вашингтон Дж. Рейко Колнер представив досвід США у врегулюванні конфлікту інтересів у судовій владі, а Річард Гайд, член і головний інспектор Кваліфікаційної комісії суддів штату Джорджія (м. Атланта), розповів про тактику й методи розслідування фактів неналежної суддівської поведінки та корупції.

Учасники обговорили визначені експертами прогалини та проблемні аспекти українського законодавства щодо врегулювання питань навколо конфлікту інтересів у судовій системі України, визначили подальші спільні кроки із покращення відповідної правової бази, а також посилення спроможності уповноважених органів здійснювати моніторинг конфлікту інтересів та ознайомилися з міжнародним досвідом інших країн у сфері врегулювання конфлікту інтересів всередині судової системи та між установами судової й інших гілок влади.

Також захід відвідали представники Ради суддів України,  Державної судової адміністрації України, Громадської ради доброчесності, Національної школи суддів України, судді, міжнародна донорська спільнота. 

Довідково:

Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) працює в Україні з жовтня 2016 року.

Мета програми – надання підтримки судовій владі, уряду, парламенту, громадянському суспільству та народу України у здійсненні судової реформи з урахуванням конституційних змін 2016 року та Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки.

Вказана Програма ґрунтується на здобутках попередніх Проектів USAID «Україна: верховенство права» й «Справедливе правосуддя» та використовує їх досягнення для координації тісної співпраці з українськими партнерами, проектами USAID та Уряду США й іншими проектами міжнародних донорських організацій в Україні.

Вci новини
Перейти на початок