Версiя для друку

Представники секретаріату Комісії та делегація українсько-канадського Проекту «Підтримка судової реформи» обговорили питання комунікаційної діяльності Комісії

Представники секретаріату Комісії та делегація українсько-канадського Проекту «Підтримка судової реформи» обговорили питання комунікаційної діяльності Комісії

5 жовтня 2016 року в рамках візиту делегації українсько-канадського Проекту «Підтримка судової реформи» відбулася чергова робоча зустріч представників секретаріату Комісії з представниками судової влади Канади.

До складу канадської делегації увійшли Голова Верховного Суду провінції Ньюфаундленд та Лабрадор Дерек Грін, Голова Федерального суду Канади Пол Кремптон, старший юрисконсульт адміністративної служби федеральних судів Вітольд Тимовський, виконавчий директор управління призначення суддів, старший юридичний радник Офісу уповноваженого з федеральних суддівських справ Канади Веронік Джолі, програмний менеджер Групи міжнародного співробітництва Офісу уповноваженого з федеральних суддівських справ Канади Прасанна Ранганатан та старший програмний менеджер міжнародних програм Офісу уповноваженого з федеральних суддівських справ Канади Наталія Городецька.

Від Комісії у заході взяли участь головний спеціаліст сектору забезпечення діяльності керівництва Комісії секретаріату Комісії Світлана Максимова, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліна Казакевич.

Голова Федерального суду Канади Пол Кремптон ознайомив представників Комісії з особливостями організації внутрішньої та зовнішньої суддівської комунікації в Канаді.

Окрім того, він розповів про інституційне забезпечення комунікаційної діяльності судової влади в Канаді та особливості організації висвітлення окремих заходів, зокрема нової процедури добору суддів до Верховного Суду Канади.

Зокрема, упродовж зустрічі обговорювалися питання комунікаційної політики і стратегії Комісії та її впровадження, питання організації внутрішньої й зовнішньої комунікації, взаємодії з іншими органами судової влади та суддівського самоврядування у цій сфері.

Світлана Максимова наголосила на необхідності створення єдиного комунікаційного прес-центру для органів судової влади в Україні. Також вона зазначила, що створення такого центру забезпечить ефективну та багатосторонню комунікацію (органи влади – органи судової влади, суди – громадяни, суди – суди, органи судової влади та суддівського самоврядування між собою та з окремими судами тощо). Такий орган розширить комунікативні міжвідомчі можливості органів судової влади, дозволить вести єдину інформаційну політику та координувати інформаційну діяльність.

Створення єдиного комунікаційного прес-центру судової влади дасть можливість швидше обробляти журналістські запити та надавати інформаційно-методичну допомогу ЗМІ, які висвітлюють роботу органів судової влади.

Під час зустрічі обговорено можливість створення декількох просвітницьких відеороликів, які б сприяли покращенню реформування судової влади, та поетапну інструкцію для бажаючих стати кандидатом на посаду судді Верховного Суду.

Наступна зустріч представників Комісії з представниками канадської делегації відбудеться з метою обговорення результатів попередніх зустрічей та визначення подальших пріоритетів у наданні допомоги Комісії в рамках Проекту «Підтримка судової реформи».

Довідково:

Українсько-канадський Проект «Підтримка судової реформи» (SJRP) фінансується Урядом Канади через Міністерство міжнародних справ. Його метою є підсилення незалежності судової системи в Україні. Виконавцем Проекту є Національний суддівський інститут Канади (НСІ). Партнером Проекту виступає Офіс Уповноваженого з федеральних суддівських справ Канади.

Вci новини
Перейти на початок