Версiя для друку

Представники Вищої кваліфікаційної комісії взяли участь у обговоренні актуальних питань діяльності Громадської ради доброчесності

Представники Вищої кваліфікаційної комісії взяли участь у обговоренні актуальних питань діяльності Громадської ради доброчесності

21 березня 2017 року у великій конференц-залі Національної академії наук України відбулося обговорення актуальних питань діяльності Громадської ради доброчесності. Захід організовано Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України» та Програмою USAID «Нове правосуддя».

На зустрічі презентовано попередній висновок міжнародного експерта Ради Європи Діани Ковачевої щодо відповідності Регламенту Громадської ради доброчесності стандартам та рекомендаціям Ради Європи.

Також сторони мали змогу обмінятися думками стосовно алгоритму збору та опрацювання інформації Громадською радою доброчесності й проаналізувати поняття та критерії доброчесності в європейських країнах та Україні.

В обговоренні Вищу кваліфікаційну комісію суддів України представляли Голова Комісії Сергій Козьяков, секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка та член палати з питань добору і публічної служби суддів Комісії Сергій Прилипко.

Також у заході взяли участь представники Громадської ради доброчесності, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, судді, науковці, представники громадських та міжнародних організацій.

Першим зі вступним словом до присутніх звернувся Сергія Козьяков. Він наголосив, що основні внутрішні нормативно-правові акти Комісії в рамках судової реформи розроблялися у тісній співпраці з міжнародними експертами, зокрема і за підтримки експертів Ради Європи, та подякував міжнародним проектам за прагнення долучитися до аналізування Регламенту Громадської ради доброчесності.

У ході першої сесії Діана Ковачева, заступник Уповноваженого з прав людини Республіки Болгарія, доктор міжнародного права та міжнародних відносин, міжнародний експерт Ради Європи, описала своє бачення щодо діяльності ГРД, надала цінні поради для подальшої співпраці ГРД з Комісією під час оцінювання роботи суддів, зауважила важливу роль громадськості у цьому процесі. На додаток пані Ковачева ознайомила учасників з рекомендаціями щодо гармонізації діяльності ГРД та Комісії в контексті дотриманням основних стандартів Ради Європи.

Завершальним етапом зустрічі стало обговорення теми «Алгоритм збору та опрацювання інформації Громадською радою доброчесності», під час якої член Комісії Станіслав Щотка розповів про роль та юридичні наслідки висновку Громадської ради доброчесності у ході здійснення кваліфікаційного оцінювання суддів.

Вci новини
Перейти на початок