Версiя для друку

Представники ВККСУ вивчили досвід ФРН щодо порядку створення та функціонування спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності

Представники ВККСУ вивчили досвід ФРН щодо порядку створення та функціонування спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності

11-14 грудня 2017 року відбувся робочий візит делегації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України до Федеративної Республіки Німеччина.

Візит, присвячений темі: «Система захисту інтелектуальної власності/процедура відбору та призначення суддів», організовано Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва у межах програми Федерального уряду Німеччини з підтримки правнодержавності в Україні з метою передання німецького досвіду у створенні Федерального патентного суду та формуванні системи захисту інтелектуальної власності.

До складу делегації увійшли: в.о. заступника Голови Комісії, член палати Комісії з питань добору і публічної служби суддів Валентина Устименко, члени палати Комісії з питань добору і публічної служби суддів Анастасія Заріцька, Андрій Козлов, Сергій Прилипко та директор Департаменту суддівської кар’єри секретаріату Комісії Тарас Нешик.

Під час робочого візиту делегація відвідала Вищий суд землі у місті Мюнхен, де учасники мали можливість поспілкуватися з європейськими колегами щодо порядку добору суддів до загальних судів.

Наступного дня члени делегації ознайомились з роботою Суду землі у місті Мюнхен. На зустрічі обговорили особливості розгляду справ про інтелектуальну власність у Німеччині, зокрема послідовність інстанцій у розгляді таких справ.

Окрім того, делегація Комісії відвідала Європейське патентне відомство, де українським гостям розповіли про правові засади захисту інтелектуальної власності у Німеччині.

Програма візиту передбачала фахове спілкування у Федеральному патентному суді. Зокрема, члени делегації взяли участь у слуханні справи про визнання патенту недійсним.

З огляду на те, що 30 вересня 2017 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України оголошено конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, отриманий під час поїздки досвід є надзвичайно корисним та актуальним.


Довідково:


Німецький фонд міжнародного правового співробітництва, що має статус некомерційного об'єднання, працює за дорученням та фінансується за рахунок коштів бюджету Федерального міністерства юстиції та захисту прав споживачів. Крім того, Фонд реалізує проекти ЄС, які організовуються та фінансуються Європейською комісією в рамках європейської політики добросусідства та приєднання до Європейського Союзу. Завданням Фонду є надання допомоги країнам у сфері розвитку структур правової держави та ринкової економіки.

Вci новини
Перейти на початок