Версiя для друку

Реформування судової системи: Рада Європи консультує українських колег

Реформування судової системи: Рада Європи консультує українських колег

Представники Комісії взяли участь у третьому засіданні робочої групи проекту Ради Європи «Підтримка реформи суддівської відповідальності в Україні», яке відбулося 28 квітня 2015 року в Києві.

До складу робочої групи ввійшли також представники Вищої ради юстиції, Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Ради суддів України, Міністерства юстиції України, громадських організацій та національні експерти.

З європейськими стандартами, рекомендаціями та практикою у сфері правосуддя ознайомив учасників засідання міжнародний експерт Ради Європи Карстен Манке. Він детально зупинився на ролі Ради Європи як організації, що встановлює стандарти для суддів.

Досвідом реформування Державної судової ради Республіки Хорватії (Državno sudbeno vijeće Republike Hrvatske) поділився з учасниками засідання суддя Верховного Суду Республіки Хорватія, Президент Асоціації суддів Хорватії, член Консультативної ради європейських суддів, віце-президент Міжнародної асоціації суддів (IAJ) Джуро Сесса.

Окремо хорватський суддя зупинився на порядку добору кандидатів на посаду судді у Хорватії та останніх змінах у цій галузі. Зокрема, сьогодні у Хорватії точаться дискусії щодо скасування обов’язкового двохрічного терміну підготовки кандидата на посаду судді в Академії суддів Хорватії.

У ході обговорення учасниками порушувались питання реформування судової системи, залучення представників громадянського суспільства до цього процесу, формування правосвідомості у суспільстві та забезпечення незалежності суддів у нових умовах. «Судді мають усвідомлювати, з якою метою реформується система, в якій вони працюють», - зазначив Джуро Сесса.

Також членами робочої групи було заслухано звіт з виконання діяльності проекту у березні-квітні 2015 року та плани на травень-вересень 2015 року.

Вci новини
Перейти на початок