Версiя для друку

Робоча зустріч з експертами Європейського Союзу та представником Асоціації правників України

Робоча зустріч з експертами Європейського Союзу та представником Асоціації правників України

27 квітня 2016 року відбулася робоча зустріч заступника Голови Комісії - голови дисциплінарної палати Миколи Патрюка з експертами Європейського Союзу та представником Асоціації правників України.

Захід організований в рамках реалізації Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» з метою обговорення коментарів експертів до Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затвердженого рішенням Комісії від 8 червня 2011 року № 1802/зп-11.

У зустрічі взяли участь заступник Голови Комісії-голова дисциплінарної палати Микола Патрюк, керівник служби інспекторів Олена Ващук, начальник юридичного управління Микола Миколюк, представники Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»: суддя Апеляційного суду Литви пан Артур Дрюкас, експерт з антикорупційних питань Петро Павличенко, національний експерт Юлія Землицька та координатор законопроектної роботи Асоціації правників України Ярина Дупай.

Заступник Голови Комісії-голова дисциплінарної палати Микола Патрюк повідомив про розробку останніх змін до Регламенту, прийнятих 29 лютого 2016 року. Він наголосив, що основним пріоритетом у цьому процесі було дотримання принципу верховенства права.

Суддя Апеляційного суду Литви пан Дрюкас ознайомив учасників заходу з литовським досвідом дисциплінарного провадження стосовно судді.

Керівник служби інспекторів Олена Ващук зазначила, що з початку роботи Комісії в новому складі (9 грудня 2014 року) отримано 23 тисячі скарг на дії судді, які здебільшого носять характер апеляційної скарги і тільки завантажують роботу Комісії.

Координатор законопроектної роботи Асоціації правників України Ярина Дупай розповіла про плани щодо друку інформаційних матеріалів для громадян про те, як правильно писати скаргу на дії судді до Комісії.

Експерт з антикорупційних питань Петро Павличенко вказав, що Комісія має великий кредит довіри у суспільстві та є єдиним органом однаково доступним як для суддів, так і громадян.

Начальник юридичного управління Микола Миколюк повідомив про участь Комісії у розробці законопроекту № 4180 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень законодавства з питань судоустрою і статусу суддів», прийняття якого має розвантажити роботу Комісії.

Своєю чергою координатор законопроектної роботи Асоціації правників України Ярина Дупай повідомила про намір підготувати повідомлення щодо підтримки вказаного законопроекту у Комітеті з питань правової політики та правосуддя депутатами Верховної Ради України - членами Асоціації правників України.

Насамкінець, експерти зазначили, що їхні рекомендації у значній мірі були використані Комісією у новій редакції Регламенту, тому найближчим часом вони надішлють свої більш актуалізовані коментарі.

Довідково:

Проект «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, надає допомогу в розробці загальної стратегії реформ сектору юстиції. Ця ініціатива, тривалістю в три роки, об’єднує більшість установ сфери юстиції України для того, щоб розробити і впровадити загальну і колективну стратегію реформ. Стратегія буде впроваджуватися за допомогою механізму координації між установами сфери юстиції і буде реалізована шляхом гарантованого довгострокового фінансування з боку Уряду України.

Вci новини
Перейти на початок