Версiя для друку

Сергій Козьяков: До прохідної частини рейтингу потраплять гідні кандидати на посади суддів Верховного Суду

Сергій Козьяков: До прохідної частини рейтингу потраплять гідні кандидати на посади суддів Верховного Суду

У прохідній частині рейтингу до Верховного Суду опиняться кандидати, які підтвердили свою компетентність, доброчесність та професійну етику й отримали за ці критерії високі бали.

На цьому наголосив Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков під час зустрічей з європейськими партнерами у Брюсселі 6-7 липня 2017 року.

Так, в рамках робочого візиту Сергій Козьяков зустрівся з Генеральним директором Генерального директорату Єврокомісії «Юстиція та права споживачів» Т. Астолою, Постійним Представником Данії при ЄС К. Йоргенсеном, Постійним Представником ФРН при ЄС Р. Зільбербергом, представниками Єврокомісії та Європейської служби зовнішньої діяльності. Крім того, Голова ВККСУ взяв участь у круглому столі з експертами провідних аналітичних центрів Брюсселя, де розповів про судову реформу в Україні.

Основна мета візиту поінформувати представників євроінституцій та держав-членів ЄС стосовно прогресу в реформуванні судової системи України та стану справ щодо створення у країні нового Верховного Суду вперше на конкурсних засадах. Окрему увагу під час зустрічей приділено також питанню реалізації антикорупційного судочинства в Україні. 

«Україна вперше обирає через конкурс майбутніх суддів  Верховного Суду. Конкурс проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів України та саме вона відповідальна за його результат. Водночас варто підкреслити, що участь у цьому процесі бере вся Україна. Кожен міг ознайомитися з досьє кандидатів, що розміщені у вільному доступі на сайті, та надати до Комісії наявну інформацію про них. Ведеться онлайн-трансляція всіх етапів конкурсу, що є безпрецедентним. Доброчесність кандидатів допомагають встановити психологи та активні представники громадськості, що не має аналогів у світі. Іх матеріали, а також ще з 20 джерел, впливатимуть на фінальний рейтинг кандидатів», – звернув увагу Сергій Козьяков.

Експерти Євросоюзу погодились, що доброчесність суддів та прозорість процедур конкурсу, які наразі забезпечує ВККСУ, є одними з ключових чинників успішності судової реформи. Також вони підкреслили, що ефективна та прозора судова система сприятиме подальшому прогресу країни в контексті боротьби з корупцією.

Представники Європейського Союзу привітали значний успіх України в реформуванні судової системи та висловили готовність надавати подальшу інституційну та фінансову підтримку цьому процесу.

Вci новини
Перейти на початок