Версiя для друку

Члени Комісії обмінялися досвідом з німецькими колегами у питаннях суддівської кар’єри

Члени Комісії обмінялися досвідом з німецькими колегами у питаннях суддівської кар’єри

11 липня 2017 року члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка, Андрій Козлов і Тарас Лукаш поспілкувалися з делегацією німецьких експертів у сфері правосуддя. Зокрема, сторони обговорили питання кар’єри судді у двох країнах.

Члени Комісії розповіли про ВККСУ та її повноваження, приділивши особливу увагу відповідним новелам законодавства після внесення змін до Конституції України та Закону України «Про судоустрій та статус суддів», згідно з якими повноваження Комісії були оновлені. Також темами розмови стали порядок добору кандидатів та призначення на посаду судді і особливості конкурсного добору на прикладі конкурсу до Верховного Суду.

  Крім того, представники Комісії торкнулися питань порядку та етапів кваліфікаційного оцінювання, професійної підготовки та підвищення кваліфікації суддів, методики ведення суддівського досьє.

Від німецької сторони на заході були присутні експерти Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ): Президент Вищого суду землі у відставці доктор Герд Кірхер, Президент Суду землі у відставці Ганс-Отто Бартельс, а також юридичний радник IRZ Геннадій Рижков.

Представники німецької делегації поінформували українських колег про систему добору та призначення кандидатів на посаду судді з урахуванням федеративного устрою Німеччини, а також про особливості оцінювання діяльності суддів у ФРН президентами відповідних судів.

Наприкінці сторони відзначили надзвичайну інформативність зустрічі та домовились проводити подібні фахові обговорення у майбутньому.  

Захід організовано за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ).

Вci новини
Перейти на початок