Версiя для друку

Члени Комісії взяли участь у заході «День українських реформ у Раді Європи»

Члени Комісії взяли участь у заході «День українських реформ у Раді Європи»

У рамках реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки 3 жовтня 2016 року у місті Страсбург Постійне представництво України при РЄ у співпраці з РЄ та за підтримки естонського головування у Комітеті міністрів РЄ організувало інформаційно-презентаційний захід «День українських реформ у Раді Європи».

З вітальним словом до учасників зустрічі звернулися Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, заступник Генерального секретаря РЄ Габріелла Баттані-Драгоні, Постійний представник Естонії, Голова Комітету міністрів РЄ Катрін Ківі.

Захід проходив в рамках чотирьох робочих груп, тематикою яких стало обговорення Стратегії з прав людини, реформи пенітенціарної системи та поліції, судової реформи, а також питань боротьби з корупцією.

Вищу кваліфікаційну комісію суддів України в робочій групі з обговорення судової реформи на Дні українських реформ представляли Голова Комісії Сергій Козьяков та секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка.

Сергій Козьяков розповів учасникам заходу про діяльність Комісії, що розпочала свою роботу в новому складі 9 грудня 2014 року, та її статус й повноваження у світлі конституційних змін та нової редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Зокрема, Сергій Козьяков поінформував учасників щодо перших результатів первинного кваліфікаційного оцінювання суддів, яке 17 лютого цього року розпочала Комісія, та зазначив, що процедура проведення кваліфікаційного оцінювання суддів в Україні є унікальною у всьому світі.

Також Сергій Козьяков розповів про поточну роботу Комісії з підготовки проведення конкурсу до Верховного Суду – нове повноваження Комісії відповідно до редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що набрала чинності 30 вересня 2016 року. Він наголосив на важливості забезпечення вчасного та якісного проведення конкурсу, адже особи, які будуть призначені на посади суддів Верховного Суду, визначатимуть майбутню судову практику всієї країни на кілька десятиліть.

Станіслав Щотка у своїй доповіді розповів про наступні кроки Комісії в рамках проведення конкурсу до Верховного Суду та наголосив на важливості зміцнення співпраці Комісії та Ради Європи для приведення процедур конкурсу у відповідність до провідних стандартів РЄ.

Захід організовано з метою покращення інформованості держав-членів РЄ і Секретаріату РЄ стосовно українських реформ, мобілізації додаткової підтримки для реалізації Плану дій, а також нейтралізації зусиль Російської Федерації у РЄ, спрямованої на позиціонування України як держави, в якій не проводяться реформи.

Довідково:

План дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки є найбільшим в історії Ради Європи пакетом експертної та технічної допомоги державі-члену. Загальний бюджет Плану дій – 45 млн євро, з яких наразі 60% забезпечено ресурсами.

В рамках Плану дій Україна отримує системну допомогу для реалізації реформ у таких сферах, як протидія корупції, судова реформа, децентралізація, реалізація Національної стратегії у сфері прав людини, створення суспільного телебачення тощо.

Відповідну інформацію щодо заходу можна також знайти на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України за наступним посиланням: http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/51348-rada-jevropi-pozitivno-vidznachila-nizku-reform-i-mi-prodovzhimo-nashu-spilynu-robotu--pavlo-klimkin

Вci новини
Перейти на початок