Версiя для друку

Члени Комісії взяли участь в експертному обговоренні «Спеціалізований антикорупційний суд: найкращі міжнародні практики та європейський досвід»

Члени Комісії взяли участь в експертному обговоренні «Спеціалізований антикорупційний суд: найкращі міжнародні практики та європейський досвід»

3 березня 2017 року члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Василенко та Андрій Козлов взяли участь в експертному обговоренні на тему: «Спеціалізований антикорупційний суд: найкращі міжнародні практики та європейський досвід», організованому за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».

Захід розпочався із презентації аналітичного документа «Спеціалізовані антикорупційні суди. Порівняльний аналіз», що був підготовлений Метью К. Стівенсоном, професором Гарвардської школи права (м. Кембридж, США) та Софі А. Шютте, старшим радником Антикорупційного ресурсного центру U4 Інституту ім. Крістіана Міхельсена (м. Берген, Норвегія) на базі U4.

Фахівці детально проаналізували моделі спеціалізованих антикорупційних судів, що наразі існують у 20 країнах світу, беручи до уваги низку критеріїв: розмір таких судів, місце в ієрархії судових органів, механізми обрання та відсторонення суддів, обсяг юрисдикції судів, процедури розгляду та оскарження рішень, а також їх зв’язки з антикорупційними прокуратурами.

У ході презентації учасники заходу мали змогу ознайомитися зі світовими зразками створення і функціонування антикорупційних судів та оцінити статус суддів, які в них працюють, обговорити причини, що обумовлюють потребу заснування таких судів, моделі їх організації. Можливість співвіднести переваги та недоліки тієї чи іншої моделі антикорупційного суду є дуже корисною з огляду на необхідність створення найближчим часом відповідного суду в Україні згідно з останніми конституційними змінами.

У другій половині заходу Павол Жілінчик, керівник відділу захисту прав людини Офісу Омбудсмена (м. Братислава, Словацька Республіка) розповів про досвід Словаччини у створенні спеціалізованого антикорупційного суду та поінформував про останні результати його роботи.

Захід закривала юридичний радник Програми «Нове правосуддя» Ольга Ніколаєва. Вона окреслила основні тези зустрічі та у світлі інформації про міжнародний досвід існування антикорупційних судів озвучила рекомендації щодо особливостей, на які мають звернути увагу українські партнери, що безпосередньо братимуть участь у створенні Вищого антикорупційного суду.

Довідково:

Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) працює в Україні з жовтня 2016 року.

Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, громадянському суспільству та народу України у здійсненні судової реформи з урахуванням конституційних змін 2016 року та Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки.

Програма «Нове правосуддя» ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх Проектів USAID «Україна: верховенство права» й «Справедливе правосуддя» та використає його досягнення для координації тісної співпраці з українськими партнерами, проектами USAID та Уряду США й іншими проектами міжнародних донорських організацій в Україні.

Вci новини
Перейти на початок