Версiя для друку

Тренінг для інспекторів

Тренінг для інспекторів

Сьогодні розпочав роботу дводенний тренінг для інспекторів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на тему: «РОБОТА ІНСПЕКТОРА ПО КВАЛІФІКАЦІЙНОМУ ОЦІНЮВАННЮ СУДДІВ ТА ДИСЦИПЛІНАРНОМУ ПРОВАДЖЕННЮ ЩОДО СУДДІ».

Захід організований за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя» з метою навчання інспекторів навикам тісної взаємодії та співпраці з колегами, а також комунікації та самоорганізації, вмінню написання правових документів та проведення співбесіди з суддею.

Під час тренінгу учасники дізнаються про методи та інструменти проведення кваліфікаційного оцінювання судді та вдосконалять професійну компетенцію щодо аналізу скарг (заяв) на поведінку судді та проведення перевірки фактів дисциплінарного правопорушення.

З вітальною промовою відкрив роботу тренінгу член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Микола Мішин, який висловив впевненість, що цей захід стане дискусійним майданчиком для обміну досвідом та здобутком важливих знань щодо питань кваліфікаційного оцінювання суддів та дисциплінарного провадження стосовно судді.

Під час першої сесії учасники мали змогу дізнатися про європейські стандарти оцінювання професійної діяльності суддів та досвід Вищої ради суддів Португалії, з якими ознайомив присутніх голова суду міста Брага (Португалія) та колишній член Вищої ради суддів Португалії Артур Діонісіо Олівейра. Директор аналітичного центру Інституту прикладних гуманітарних досліджень (м. Харків) Олександр Сердюк та професор Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (м. Харків) Лідія Москвич розповіли учасникам тренінгу про критерії та методи дослідження суддівського досьє та навчили навикам складання проектів висновків за наслідками дослідження інформації про суддю під час кваліфікаційного оцінювання.

Упродовж другої сесії тренінгу президент Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа» Сергій Мудрук ознайомив учасників з методами формалізації холістичного оцінювання та прикладами інструментів оцінювання практичного завдання як частини кваліфікаційного іспиту.

Багато часу тренінгу приділено також питанням дисциплінарної практики щодо судді. Зокрема, під час третьої сесії учасники отримали практичні поради іноземних експертів - Річарда Хайда, старшого слідчого Кваліфікаційної комісії суддів штату Джорджія (США), та Жозе Мануель Кардозо, судді Апеляційного суду Лісабонського судового округу, колишнього члена Вищої ради суддів Португалії - стосовно перевірки на прийнятність до розгляду окремих звернень щодо поведінки судді. Також тренери допомогли учасникам розвинути навики щодо підготовки проектів висновків про наявність підстав для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та встановлення фактів дисциплінарного правопорушення.

Четверта сесія присвячена розвитку навиків проведення перевірок даних про наявність підстав для відкриття дисциплінарного провадження та складання проектів рішень про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Крім того, увагу приділено визначенню механізму застосування окремих видів дисциплінарних стягнень, зокрема тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя та переведення судді до суду нижчого рівня.

Вci новини
Перейти на початок