Версiя для друку

У Києві відбулося експертне обговорення «Конкурс до Верховного Суду: перші виклики та шляхи їхнього вирішення»

У Києві відбулося експертне обговорення «Конкурс до Верховного Суду: перші виклики та шляхи їхнього вирішення»

За ініціативою Громадського руху «Чесно» 8 лютого 2017 року в Києві відбулося експертне обговорення «Конкурс до Верховного Суду: перші виклики та шляхи їхнього вирішення».  

Під час заходу представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя, Громадської ради доброчесності, міжнародної організації Democracy Reporting International (DRI) та проекту USAID «Нове правосуддя», а також адвокати і журналісти обговорили ефективність процедури добору кандидатів до Верховного Суду та перспективи відновлення довіри суспільства до судової влади.

Як зазначив директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко, конкурс до Верховного Суду – показовий для всієї судової реформи, саме тому важливо слідкувати за процедурою добору кандидатів як громадськості, так і представникам медіа. Завдання ж Громадської ради доброчесності– не допустити недоброчесних кандидатів на посади суддів.

Член Комісії Андрій Козлов висловив свої застереження щодо того, які висновки має надавати Громадська рада доброчесності, наголосивши, що досі широко спекулюється ця тема: «Якщо претендент на посаду судді Верховного Суду набрав достатню кількість балів й може отримати рекомендацію на призначення, але на нього є негативний висновок ГРД, у такому випадку Комісія має засідати у повному складі для того, щоб вирішити, або врахувати такий висновок, або 11 голосами подолати його. Член Комісії також зазначив: «Нам усім необхідно знайти форму взаємодії, яка дозволить обом органам – і Комісії, і Громадській раді доброчесності, здійснювати свої повноваження для досягнення спільної мети – формування доброчесного, етичного і високопрофесійного нового судового корпусу. Бажано було би налагодити взаємодовіру і доповнювати зусилля один одного у пошуку та аналізі інформації із різних джерел, підкреслюю – із різних джерел».

Вci новини
Перейти на початок