Версiя для друку

Відбулась робоча зустріч представників Комісії з делегацією Національного суддівського інституту Канади та Офісу Уповноваженого з федеральних судових питань Канади

Відбулась робоча зустріч представників Комісії з делегацією Національного суддівського інституту Канади та Офісу Уповноваженого з федеральних судових питань Канади

18 квітня 2016 року відбулась зустріч членів Комісії та працівників секретаріату з делегацією Національного суддівського інституту Канади та Офісу Уповноваженого з федеральних судових питань Канади.

Захід відбувся в рамках нового українсько-канадського Проекту «Підтримка судової реформи» і був присвячений питанням визначення пріоритетних для Вищої кваліфікаційної комісії суддів України сфер підтримки та напрямів діяльності. Учасники діалогу також обмінялися думками та досвідом стосовно добору, призначення, професійної дисципліни та кар’єри суддів.

До складу делегації увійшли виконавчий директор Національного суддівського інституту Канади Адель Кент, старший директор групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Джордж Томсон, директор групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Бренда Каппер, директор з юридичних та освітніх питань групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон, Головний суддя провінції Ньюфаундленд і Лабрадор Дерек Ґрін, Головний суддя провінції Нова Шотландія Майкл Макдональд, директор відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових питань Канади Олег Шаков, старший менеджер відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових питань Канади Наталія Городецька, керівник проектів групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Ігор Осика та помічник керівника проектів Олександр Шваюн.

Від Комісії у заході взяли участь заступник Голови Комісії – голова дисциплінарної палати Микола Патрюк, секретар дисциплінарної палати Комісії Михайло Макарчук, член кваліфікаційної палати Комісії Андрій Василенко, керівник секретаріату Комісії Олена Пономаренко, керівник служби інспекторів Комісії Олена Ващук, заступник директора департаменту з питань суддівської кар’єри секретаріату Комісії Оксана Назарова, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліна Казакевич, начальник відділу статистично-аналітичної роботи секретаріату Комісії Олег Рибчук та головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності Голови Комісії Світлана Максимова.

Виконавчий директор Національного суддівського інституту Канади Адель Кент поінформувала учасників зустрічі про загальну мету та напрями діяльності нового українсько-канадського Проекту «Підтримка судової реформи».

Пані Адель Кент зазначила, що основна мета проекту – ефективне сприяння незалежності і незаангажованості судів для відновлення довіри громадськості до судової системи.

Микола Патрюк розповів про результати діяльності Комісії, що розпочала свою роботу в новому складі 9 грудня 2014 року і працює в інтенсивному режимі в умовах гострого соціального конфлікту, коли вимоги суспільства до судової системи надзвичайно високі.

Секретар дисциплінарної палати Комісії Михайло Макарчук зазначив, що перші результати первинного кваліфікаційного оцінювання суддів, яке   17 лютого цього року розпочала Комісія, показало, що таке оцінювання має проводитися регулярно, тому що рівень знань деяких суддів недостатній і потребує підвищення кваліфікації.

Михайло Макарчук також відмітив, що судді мало застосовують правові висновки Європейського суду з прав людини у своїх судових рішеннях та мало на них посилаються при постановленні рішень, хоча рішення Європейського суду з прав людини є частиною законодавства України.

Детальніше про перші результати здійснення нової для судової системи країни процедури первинного кваліфікаційного оцінювання, яке стосуватиметься усіх суддів України, розповів член кваліфікаційної палати Комісії Андрій Василенко.

Він також звернув увагу учасників на значну кількість скарг, які надходять до Комісії. Проблемними також залишаються питання стосовно кандидатів на посаду судді, у яких закінчився строк перебування у резерві.

Під час зустрічі секретар дисциплінарної палати Комісії наголосив на необхідності створення інформаційно-аналітичного та комунікаційного центру для органів судової влади в Україні.

Як зазначив Михайло Макарчук, недовіра до судової влади ґрунтується на тому, що суспільство не володіє інформацією про засади судочинства і, на його думку, досвід канадських колег у спілкуванні з громадськістю, донесення до суспільства засад судочинства, підстав відповідальності зможе допомогти у вирішенні питання підвищення довіри до судової гілки влади України.

Головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності Голови Комісії Світлана Максимова зазначила, що створення Прес-центру судової влади забезпечить ефективну та багатосторонню комунікацію (органи влади – органи судової влади, суди – громадяни, суди – суди, органи судової влади та суддівського самоврядування між собою та з окремими судами тощо). Такий орган підвищить комунікативні міжвідомчі можливості органів судової влади, дозволить вести єдину інформаційну політику та координувати інформаційну діяльність.

Створення Прес-центру судової влади дасть можливість швидше обробляти журналістські запити та надавати інформаційно-методичну допомогу ЗМІ, які висвітлюють роботу органів судової влади.

Також головний суддя провінції Ньюфаундленд і Лабрадор Дерек Ґрін поділився досвідом вирішення питань між громадськістю, засобами масової інформації стосовно функціонування судової системи Канади.

У ході зустрічі старший директор групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Джордж Томсон відзначив, що процедура первинного кваліфікаційного оцінювання суддів – це складний процес для судової влади України і, на його думку, Проект міг би допомогти Комісії у вирішенні питань підвищення кваліфікації суддів.

Директор із юридичних та освітніх питань групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон розповів про програми практичних курсів навчання суддів в Канаді, розробка яких відбувається за допомогою Національного суддівського інституту Канади.

Наприкінці зустрічі учасники висловили готовність до подальшої співпраці в рамках нового українсько-канадського Проекту «Підтримка судової реформи», Національним суддівським інститутом Канади та Офісом Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади.

Вci новини
Перейти на початок