Версiя для друку

Відбулася робоча зустріч Голови Комісії з представниками судової влади Канади

Відбулася робоча зустріч Голови Комісії з представниками судової влади Канади

6 жовтня 2016 року під час тижневого візиту представників канадської делегації в рамках Проекту «Підтримка судової реформи» відбулася заключна робоча зустріч Голови Комісії Сергія Козьякова з представниками судової влади Канади з метою обговорення результатів попередніх зустрічей та визначення подальших пріоритетів у наданні допомоги Комісії в рамках Проекту.

До складу делегації увійшли Голова Верховного Суду провінції Ньюфаундленд та Лабрадор Дерек Грін, Голова Верховного Суду провінції Британська Колумбія Джеймс Боман, Голова Федерального суду Канади Пол Кремптон, директор з правових та навчальних програм Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон, виконавчий директор управління призначення суддів, старший юридичний радник Офісу уповноваженого з федеральних суддівських справ Канади Веронік Джолі, старший програмний менеджер міжнародних програм Офісу уповноваженого з федеральних суддівських справ Канади Наталія Городецька та менеджер українсько-канадського Проекту «Підтримка судової реформи» Ігор Осика.

Під час зустрічі Голова Комісії Сергій Козьяков розповів канадським колегам про діяльність та повноваження Комісії у світлі конституційних змін та нової редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VIII.

Також Сергій Козьяков поінформував учасників робочої зустрічі про поточну роботу Комісії щодо підготовки проведення конкурсу до нового Верховного Суду. Він закцентував увагу учасників, що це нове повноваження Комісії відповідно до редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що набрала чинності 30 вересня 2016 року.

Зокрема, Сергій Козьяков зазначив, що Комісія готується до проведення конкурсу до Верховного Суду з урахуванням міжнародного досвіду, відповідних стандартів, незалежності та підзвітності судової влади.

Своєю чергою канадські експерти запевнили українських колег у готовності надати свої рекомендації та поділитися досвідом й напрацьованими матеріалами за результатами процедури проведення конкурсу до Верховного Суду в Канаді.

Крім того, учасники робочої зустрічі обговорили питання передачі дисциплінарного провадження до Вищої ради правосуддя, подальші пріоритетні напрями співпраці та висловили готовність до подальшої співпраці в рамках нового українсько-канадського Проекту «Підтримка судової реформи».

Довідково:

Українсько-канадський Проект «Підтримка судової реформи» (SJRP) фінансується Урядом Канади через Міністерство міжнародних справ. Його метою є підсилення незалежності судової системи в Україні. Виконавцем Проекту є Національний суддівський інститут Канади (НСІ). Партнером Проекту виступає Офіс Уповноваженого з федеральних суддівських справ Канади.

Вci новини
Перейти на початок