Версiя для друку

Відбулася чергова зустріч Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з представниками Проекту USAID «Справедливе правосуддя»

Відбулася чергова зустріч Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з представниками Проекту USAID «Справедливе правосуддя»

Голова Комісії Сергій Козьяков 20 вересня 2016 року зустрівся з представниками Проекту USAID «Справедливе правосуддя» та міжнародним експертом Проекту паном Жозе Мануелем Кардозо, суддею Апеляційного суду Лісабонського судового округу, колишнім головою кабінету Віце-президента Вищої ради суддів Португалії та колишнім членом Вищої ради суддів Португалії.

Під час заходу сторони обговорили європейський, американський та український досвід питання визначення рівня доброчесності судді. Суддя Жозе Мануель Кардозо звернув увагу присутніх на витяг з Технічного путівника до Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції, який підготувало Управління ООН з питань наркотиків та злочинності у 2009 році, та витяг зі Звіту Генеральної Асамблеї Європейської Мережі Суддівських Рад «Суддівська етика – принципи, цінності та якості» за 2010 рік. У цих документах, зокрема, містяться положення щодо заходів зі зміцнення доброчесності судді.

Своєю чергою представники Проекту USAID «Справедливе правосуддя» надали українським колегам методичні матеріали, зокрема «Критерії оцінки у процесі добору суддів. Витяг з Посібника для членів Комісії з відбору суддів у США».

Голова Комісії подякував експертам Проекту USAID «Справедливе правосуддя» та судді Жозе Мануелю Кардозо за важливий внесок і допомогу у процес підготовки до формування складу нового Верховного Суду і додав, що й надалі всіляко залучатиме міжнародних експертів до процесів, які відбуватимуться у Комісії.

Вci новини
Перейти на початок