Версiя для друку

Відбулася зустріч Голови Комісії з представниками делегації з Ірландії

Відбулася зустріч Голови Комісії з представниками делегації з Ірландії

04 вересня 2018 року у приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України пройшла зустріч Голови Комісії Сергія Козьякова і в.о. начальника відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Юлії Ткаченко з Високоповажним суддею Джорджем Бірмінгемом, головою Апеляційного суду Ірландії, Високоповажним суддею Джоном Мак Менаміном, суддею Верховного Суду Ірландії та Хелен Бойл, адвокатом з Ірландії.

Участь у заході також взяли Катрін Віттеман, старший радник з питань кримінальної юстиції Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні, Юрій Сіволога, експерт з питань кримінальної юстиції КМЄС, Наталія Шукліна, проректор Національної школи суддів України (НШСУ), Тетяна Пустовойтова, начальник відділу міжнародного співробітництва НШСУ, Георгій Яцунський, прес-секретар НШСУ.

Сергій Козьяков розповів ірландським колегам про роль Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у забезпеченні процесу реформування судової системи України, зокрема про основні процедури, проведення яких належить до компетенції ВККСУ.

Він закцентував увагу на ключових результатах роботи за останні роки. Так, серед основних здобутків судової реформи в Україні можна назвати створення нового Верховного Суду, який вже працює протягом дев’яти місяців, кваліфікаційне оцінювання майже всіх суддів апеляційних судів, а також внесення змін до процесуальних кодексів.

Також Голова Комісії ознайомив присутніх з перебігом нещодавно оголошених конкурсів до Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду.

Іноземні гості відзначили прозорість конкурсу до Верховного Суду та масштаби процедур, які проводить Комісія.

«Ми високо оцінюємо роботу, яку вам вдалося здійснити. Рік тому ми не вірили, а зараз ми шоковані, як ви це зробили», − зауважив Високоповажний суддя Джордж Бірмінгем і додав, що прогрес у впровадженні судової реформи в Україні є справді вражаючим.

«Нам є чому у вас повчитися», − відзначив Високоповажний суддя Джон Мак Менамін.

Візит ірландської делегації до України організовано Консультативною місією Європейського Союзу в Україні спільно з Національною школою суддів України.

Вci новини
Перейти на початок