Версiя для друку

З особливостями регулярного оцінювання суддів у Литві членів Комісії ознайомив Артурас Дрюкас

З особливостями регулярного оцінювання суддів у Литві членів Комісії ознайомив Артурас Дрюкас

7 липня 2016 року Голова Комісії Сергій Козьяков та члени Комісії зустрілись з суддею Колегії у цивільних справах Апеляційного суду Литви Артурасом Дрюкасом, який розповів про регулярне оцінювання суддів у своїй країні.

Сьогодні в Литві працюють 850 суддів, які кожні три роки проходять таке оцінювання. Існує також інший вид оцінювання – в середині суду. Воно відбувається частіше і дозволяє покращити роботу конкретного суду загалом.

Як зазначив Артурас Дрюкас, в Литві при Раді суддів існує комісія з 7 членів: 4 суддів і 3 представників від громадськості. За півроку до початку оцінювання затверджується список суддів, які проходитимуть цю процедуру. За 40 днів суддя дізнається дату свого оцінювання, а за 20 днів – що саме перевірятиметься.

Під час оцінювання в Литві досліджують професійну діяльність судді та його особисті якості. Комісія з’ясовує середнє навантаження судді порівняно з його колегами, якість прийнятих рішень, перевіряють, які справи розглядаються більше року. Також вивчаються показники медіації, дотримання норм етики, характеристика судді, його комунікативні навики та проходження підвищення кваліфікації.

Артурас Дрюкас відмітив, що кожні п’ять років суддя в Литві проходить медичну і психологічну перевірку. Остання складається з надання відповідей на 500 питань та бесіди з психологом. Існує також перелік захворювань, які забороняють обіймати посаду судді.

Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України залишились задоволеними діалогом з литовським колегою, а отримана інформація – переконані в Комісії, допоможе в оцінюванні українських суддів. Подібні зустрічі, а також в подальшому і відео-конференції з міжнародними експертами, які розповідатимуть про оцінювання у різних країнах, відбуватимуться в Комісії регулярно.

Вci новини
Перейти на початок