X

106/зп-23

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
04.10.2023
Дата надходження документа: 
04.10.2023
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
04.10.2023
106/зп-23
Про відрядження суддів до Арцизького районного суду Одеської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі Першої палати:

головуючого – Ігнатова Р.М.,

членів Комісії: Богоноса М.Б., Гацелюка В.О., Кобецької Н.Р., Мельника Р.І., Пасічника А.В.,

розглянувши питання про відрядження суддів до Арцизького районного суду Одеської області,

встановила:

До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надійшло повідомлення з Державної судової адміністрації України (далі – ДСА України) про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді до Арцизького районного суду Одеської області у зв’язку з виявленням надмірного рівня судового навантаження.

Відповідно до протоколу розподілу між членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 07 серпня 2023 року доповідачем за повідомленням ДСА України визначено члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Мельника Р.І.

Відповідно до вимог пункту 1 розділу III Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (далі – Порядок), питання щодо внесення до Вищої ради правосуддя подання про відрядження суддів до Арцизького районного суду Одеської області для здійснення правосуддя було призначено до розгляду на 06 вересня 2023 року, а також встановлено строк для подачі документів, визначених пунктом 5 розділу ІІІ Порядку, про що розміщено на сайті Комісії відповідне оголошення. У визначений строк жоден суддя не надав згоди на відрядження до цього суду.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 06 вересня 2023 року № 66/зп-23 продовжено строк розгляду питання відрядження судді до Арцизького районного суду Одеської області.

Протягом указаного в рішенні строку жоден суддя не виявив бажання бути відрядженим до Арцизького районного суду Одеської області.

Частиною першою статті 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що у зв’язку з неможливістю здійснення правосуддя у відповідному суді, виявленням надмірного рівня судового навантаження у відповідному суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, ухваленим на підставі подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя може бути, за його згодою, відряджений до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя.

Згідно з абзацом першим пункту 15 розділу ІІІ Порядку, якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не отримано згоди судді на відрядження у строки, встановлені пунктами 2, 3 розділу ІІІ цього Порядку, Комісією може бути прийнято рішення про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження судді або продовження строку розгляду такого питання.

Заслухавши доповідача, дослідивши наявні в Комісії матеріали, врахувавши, що строк розгляду питання щодо відрядження судді до Арцизького районного суду Одеської області вже продовжувався, проте згоди від суддів не надійшли, Вища кваліфікаційна комісія суддів України дійшла висновку про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження  судді до цього суду.

Керуючись статтями 55, 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Порядком відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації, Вища кваліфікаційна комісія суддів України

вирішила:

залишити без розгляду та повернути до Державної судової адміністрації України повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді до Арцизького районного суду Одеської області.

Головуючий                                                                                                         Р.М. Ігнатов

Члени Комісії:                                                                                                     М.Б. Богоніс

                                                                                                                            В.О. Гацелюк

                                                                                                                            Н.Р. Кобецька

                                                                                                                            Р.І. Мельник

                                                                                                                            А.В. Пасічник