X

107/зп-23

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
04.10.2023
Дата надходження документа: 
04.10.2023
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
04.10.2023
107/зп-23
Про відрядження суддів до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі Першої палати:

головуючого – Ігнатова Р.М.,

членів Комісії: Богоноса М.Б., Гацелюка В.О., Кобецької Н.Р., Мельника Р.І., Пасічника А.В.,

розглянувши питання про відрядження суддів до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області,

встановила:

До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 10 серпня 2023 року надійшло повідомлення Державної судової адміністрації України про наявність підстав для відрядження трьох суддів до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області у зв’язку із виявленням надмірного рівня судового навантаження в цьому суді.

Підставою для направлення зазначеного повідомлення є відповідне звернення голови Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області Гагаріна Т.О. від 26 липня 2023 року № 01-23/41/2023.

За повідомленням Державної судової адміністрації України, вирішення питання забезпечення доступу до правосуддя в Ніжинському міськрайонному суді Чернігівської області можливе за умови відрядження до цього суду трьох суддів.

Автоматизованою системою розподілу доповідачем по справі визначено члена Комісії Ігнатова Р.М.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 06 вересня 2023 року № 72/зп-23 продовжено строк розгляду питання відрядження трьох суддів до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області до 06 жовтня 2023 року.

Відповідно до пункту 3 розділу III Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24.01.2017 № 54/0/15-17 (зі змінами, далі – Порядок), 07 вересня 2023 року на офіційному вебсайті Комісії було розміщено повідомлення про продовження процедури відрядження та встановлено семиденний термін, починаючи із дня оголошення про продовження процедури відрядження суддів до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області, для подання документів, визначених пунктом 6 розділу IV-1 Порядку.

Протягом указаного строку жоден суддя не виявив бажання бути відрядженим до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області.

Частиною 1 статті 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що у зв’язку з неможливістю здійснення правосуддя у відповідному суді, виявленням надмірного рівня судового навантаження у відповідному суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, ухваленим на підставі подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя може бути, за його згодою, відряджений до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя.

Згідно з абзацом 1 пункту 15 розділу ІІІ Порядку, якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не отримано згоди судді на відрядження у строки, встановлені пунктами 2, 3 розділу ІІІ Порядку, Комісією може бути прийнято рішення про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження судді або продовження строку розгляду такого питання.

Заслухавши доповідача, дослідивши наявні в Комісії матеріали, урахувавши, що питання відрядження суддів до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області вже продовжувалося, проте відповідної згоди від суддів не надійшло, Вища кваліфікаційна комісія суддів України дійшла висновку про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження трьох суддів до цього суду.

Керуючись статтями 55, 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Порядком відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), Вища кваліфікаційна комісія суддів України

вирішила:

залишити без розгляду та повернути до Державної судової адміністрації України повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області.

Головуючий                                                                                    Р.М. Ігнатов

Члени Комісії:                                                                                 М.Б. Богоніс

                                                                                                       В.О. Гацелюк

                                                                                                       Н.Р. Кобецька

                                                                                                       Р.І. Мельник

                                                                                                       А.В. Пасічник