X

108/зп-23

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
11.10.2023
Дата надходження документа: 
11.10.2023
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
11.10.2023
108/зп-23
Про відрядження суддів до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі Першої палати:

головуючого – Ігнатова Р.М.,

членів Комісії: Богоноса М.Б., Кобецької Н.Р., Мельника Р.І., Пасічника А.В., Шевчук Г.М.,

розглянувши питання про відрядження суддів до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області,

встановила:

До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 21 серпня 2023 року
(за вх. № 32дпс-143/23) надійшло повідомлення Державної судової адміністрації України (далі – ДСА України) про наявність підстав для відрядження 6 (шести) суддів до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у зв’язку з виявленням надмірного рівня судового навантаження в цьому суді.

Відповідно до протоколу розподілу між членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 21 серпня 2023 року доповідачем за вказаним повідомленням ДСА України визначено члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Шевчук Г.М.

Відповідно до вимог пункту 1 розділу III Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17
(далі – Порядок), питання щодо внесення до Вищої ради правосуддя подання про відрядження суддів до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області для здійснення правосуддя було призначено до розгляду на 13 вересня 2023 року. Встановлено строк для подання документів, визначених пунктом 5 розділу ІІІ Порядку. На офіційному вебсайті Комісії розміщено відповідне оголошення.

У визначений строк жоден суддя не надав згоди на відрядження до цього суду.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 вересня 2023 року № 84/зп-23 продовжено строк розгляду питання відрядження 6 (шести) суддів до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської  області та встановлено семиденний термін для подання документів, визначених пунктом 5 розділу ІІІ Порядку.

Протягом указаного строку жоден суддя не виявив бажання бути відрядженим до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Частиною першою статті 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що у зв’язку з неможливістю здійснення правосуддя у відповідному суді, виявленням надмірного рівня судового навантаження у відповідному суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, ухваленим на підставі подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя може бути, за його згодою, відряджений до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя.

Згідно з абзацом першим пункту 15 розділу ІІІ Порядку, якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не отримано згоди судді на відрядження у строки, встановлені пунктами 2, 3 розділу ІІІ Порядку, Комісією може бути прийнято рішення про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження судді або продовження строку розгляду такого питання.

Заслухавши доповідача, дослідивши наявні в Комісії матеріали, урахувавши, що строк розгляду питання відрядження суддів до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області вже продовжувався, проте відповідної згоди від суддів не надійшло, Вища кваліфікаційна комісія суддів України дійшла висновку про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження 6 (шести) суддів до цього суду.

Керуючись статтями 55, 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Порядком відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), Вища кваліфікаційна комісія суддів України

вирішила:

залишити без розгляду та повернути до Державної судової адміністрації України повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Головуючий                                                                                                               Р.М. Ігнатов

Члени Комісії:                                                                                                           М.Б. Богоніс

                                                                                                                                    Н.Р. Кобецька

                                                                                                                                    Р.І. Мельник

                                                                                                                                   А.В. Пасічник

                                                                                                                                    Г.М. Шевчук